BACHOVE KVETOVÉ ESENCIE

Prehľad esencií
38 Bachových kvetov je rozdelených do 7 skupín, ktoré predstavú základný konflikt, ktorý nám bráni, aby sme boli v harmónii sami so sebou. V rámci každej skupiny sú jednotlivé kvety, ktoré hlbšie špecifikujú daný emocionálny problém.

Ako si vybrať správnu esenciu?
Je dôležité, aby ste rozpoznali svoje psychické rozpoloženie, emócie, reakcie a nálady. Na základe sebapozorovania a uvedomenia si vlastných myšlienok, si esenciu môžete vybrať aj sami.Bachove esencie na pocity strachu
Aspen / Topoľ osikový - Keď máte strach a stavy úzkosti, ale neviete z čoho pramenia. Na pocity neurčitého nevysvetliteľného strachu.
Mimulus / Čarodejka škvrnitá - Na všetky strachy z konkrétnych vecí, ktoré viete pomenovať.
Rock Rose / Devätorník peniažtekovitý - Na pocity bezmocnosti, hrôzy a hlbokých otrasov pri nehodách, nešťastiach...
Cherry Plum / Slivka čerešňoplodá - Pre ľudí, ktorá majú strach, že sa už neovládnu a vybuchnú. Na obavy z nekontroľovateľného správania.
Red Chestnut / Pagaštan pleťový - Pre ľudí, ktorí majú prehané obavy o druhých. Na pocitu neustáleho strachu o blízkych, rodinu, deti...

Bachove esencie na chuť do života
Honeysuckle / Zimolez kozí list - Pre ľudí, ktorý sa neustále vracajú v myšlienkach aj slovách do minulosti. Pomáha vyrovanať sa so smutnými udalosťami.
Clematis / Plamienok Plotný - Pre ľudí, ktorý snívajú za bieleho dňa, nevnímajú realitu, žijú vo vlastnom svete.
Chestnut Bud / Pagaštan konský - Pre ľudí, ktorý stále opakujú tie isté chyby. Nevedia sa poučiť a preto sa v živote nevedia "pohnúť z miesta".
White Chestnut / Pagaštan konský biely - Keď trpíte neodbytnými nekľudnými myšlienkami, ktoré sa vám v mysli stále vracajú.
Wild Rose / Ruža šípová - Pre ľudí, ktorý rezignovali na svoju životnú situáciu a sú apatický bez snahy o zlepšenie.
Mustard / Horčica roľná - Pomáha pri stavoch depresie a melanchólie, ktoré prichádzajú z ničoho nič.
Olive / Oliva európska - Pre ľudí, ktorí sú telesne aj duševne úplne vyčerpaní. Na únavu z práce, štúdia, osobných problémov, choroby.Bachove esencie - keď chcete byť bližšie k ostatným
Heather / Vres obyčajný - Pre ľudí, ktorí neustále rozprávajú o sebe. Potrebujú poslucháča a chcú byť stredobodom pozornosti.
Impatiens / Netýkavka žliazkatá - Pre ľudí, ktorí chcu všetko urobiť rýchlo a sú veľmi netrpezliví. Často sú nervózni a podráždení.
Water Violet / Perutník močiarny - Pre kľudných a schopných ľudí, ktorí nikdy nežiadajú druhých o radu. Je pre nich ťažké sa otvoriť druhým.

Bachove esencie - keď chcete spoznať svoju myseľ
Hornbeam / Hrab obyčajný - Pre ľudí, ktorý sa prebúdzajú bez energie. Pomáha pri prepracovanosti a psychickej únave zo zabehaného života.
Gentian / Horček horký - Pomáha ľuďom, ktorí prepadajú skľúčenosti a pochybnostiam pri zhoršení stavu. Ich rozladenie má konkrétnu príčinu.
Gorse / Útesovec európsky - Pomáha ľuďom, ktorí sa už vzdali a prepadli beznádeji. Sú presvedčení, že ich situácia je beznádejná a že im už niet pomoci.
Scleranthus / Sklerant ročný - Pre ľudí, ktorí sa nevedia rozhodnúť medzi dvoma vecami. Chýba im vnútorná vyrovnanosť, skáču od jednej vecik druhej.
Wild Oat / Stoklas konáristý - Pre ľudí, ktorí v určitom momente svojho života nevedia ako ďalej. Napriek talentu a nemajú jasnú predstavu, čo by mali robiť a preto sú frustrovaní.
Cerato / Rožec - Pre ľudí, ktorý neveria vlastným názorom a hľadajú rady a odobrenie u druhých. Nedôverujú vlastnému úsudku.

Bachove esencie - pre život v radosti a nádeji
Star of Betlehem / Bledavka okolíkatá - Pomáha pri fyzickej a duševnej traume - pri nehodách, šoku zo zlej správy, úmrtí.
Willow / Vŕba biela - Na pocitu hnevu, bezmocnosti, sebaľútosti. Pomáha pri zlej nálade a mrzutosti. Pre ľudí, ktorí závidia druhým ich šťastie.
Elm / Brest - Pre ľudí, ktorí sú preťažení zodpovednosťou za druhých. Keď schopný človek náhle stratí sebadôveru a cíti, že už nevládze.
Pine / Borovica lesná - Pre ľudí, ktorých trápia silné pocity viny. Stále sa za všetko ospravedľňujú a berú na seba aj chyby ostatných.
Larch / Smrekovec opadavý - Pre ľudí, ktorým chýba sebavedomie. Majú pocit menejcennosti a neveria si aj keď majú určité schopnosti.
Sweet Chestnut / Gaštan jedlý - Na extrémne duševné útrapy, beznádejné zúfalstvo, silné pocity osamelosti a hlboký smútok.
Oak / Dub letný - Pre silných ľudí, ktorí strácajú silu, ale ignorujú vyčerpanie a pokračujú ďalej. Nevedia si dopriať odpočinok.
Crab Apple / Plané jablko - Pre ľudí, ktorí trpia pocitom nečistoty z niečoho. Sú príliš fixovaný na hygienu (aj duševnú). Často sa štítia telesných prejavov ako potenie, vylučovanie.Bachove esencie - ži a nechaj žiť
Vine / Vinič hroznorodý - Pre dominantných a ctižiadostivých ľudí, ktorý chcú ovládať aj ostatných. Na kruté až bezcitné správanie voči druhým.
Vervain / Železník lekársky - Pre ľudí, ktorý sú posadnutý určitou myšlienkou, názorom. Ich horlivé presvedčenie často vedie k napätiu a podráždenosti.
Beech / Buk lesný - Pre ľudí, ktorý su voči ostatným netolerantný. Neustále ostatným kritizujú a neprímajú ich názory a správanie.
Chicory / Čakanka obyčajná - Pre ľudí, ktorí manipulujú s ostatnými. Myslia si, že všetko vedia najlepšie a neustále upozorňujú. Potrebujú neustálu pozornosť.
Rock Water / Voda pramenitá - Pomáha ľudom, ktorý sa na seba extrémne náročný. Potláčajú svoje fyzické potreby a často ich ovládajú dogmatické myšlienky.

Bachove esencie - keď chcete zostať sám sebou
Centaury / Zemežlč menšia - Pre ľudí, ktorý sa ľahko podriadia druhým a nevedia povedať "nie". Nechajú sa ovládať druhými.
Holly / Cezmína ostrolistá - Pre ľudí u ktorých sa objavuje žiarlivosť, zášť, hnev, zatrpknutosť až agresia. Často vnútorne veľmi trpia.
Agrimony / Repík lekársky - Na duševné trápenie, ktoré človek skrýva za usmievavú tvár. Pre veselých ľudí, ktorá vo vnútri prežívajú trápenie.
Walnut / Orech kráľovský - Pre ľudí, ktorý sa chcú chrániť pred vplyvmi a myšlienkami druhých. Pomáha prispôsobiť sa veľkým životným zmenám.

Poradensto, miešanie jednotlivých esencii Vladimír Országh Samuel 0905167869

Prečítajte si ešte články Čo je Bachova terapia a Ako užívať Bachove esencie.

Pozrite si cenník služieb